Rüyada Nas Suresi Görmek Diyanet Yorum

 Rüyada Nas Suresi Görmek Diyanet Yorum

Rüyada Nas Suresi Görmek diyanet yorumu ve Rüyada Nas Suresi Görmek ihya aramaları yapan bir çok kişi bu rüyanın anlamını araştırmaktadır.

Bu sureyi rüyasında okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, haset edenlerin (kıskanç kimselerin) ve kötü insanların şerrinden ve verecekleri zararlardan emin ve emniyette olur, işleri yolunda gider ve düşmanlarına galip (üstün) gelir veya geleceğine işaretle tabir olunur. İbn-i Sirin'in yorumu: Rüyasında Nas suresini gören, oku­yan ve okunduğunu dinleyen kimseyi, Cenab-ı Allah, in­sanların nazarından (nazar değmesinden), şerlerinden ve za­rarlardan muhafaza ederek korur ve koruyacağına işarettir. Kirmani'nin yorumu: Bu mübarek sureyi rüyasında gören kimseyi, Cenab-ı Allah, halkın şerrinden ve halkı da rüya sa­hibinin şerrinden korur ve koruyacağına işarettir demiştir.

Farklı bir rüya yorumcuya göre;

Rüyada nas suresi görmek ya da dinlemek rüya sahibi için kıskanç kimselerin varlığını temsil eder. Rüyasında nas suresi gören kişiler kıskanç ve kötü niyetli kimselerin zararlarından korunur ve emniyette olur. Eğer rüyanızda nas suresi görürseniz kötü kimselerden uzaksınız ve zararlarından da korunuyorsunuz demektir. Bu kişiler düşmanlarına karşı galip gelir ve hiçbir zaman kötü olaylara maruz kalmaz.

Rüyasında nas suresini okuyan ya da gören kişiler insanların nazarından korunur, şerlerinden de muhafaza edilir. Rüyada nas suresi görmek Allah (cc) tarafından korunmak demektir. Bu kişiler kötü olaylardan ya da kötü kişilerden korunarak olumsuz durumlardan herhangi bir şekilde etkilenmez.

Nas Suresi Okuduğunu Görmek

Rüyasında nas suresini okuduğunu gören kişileri Allah (cc) kötülüklerden korur kimseye muhtaç etmez. Bu rüyayı gören kişilerin işleri yolunda gider ve istedikleri gibi bir hayat yaşarlar. Allah (cc) o kişileri kötülerin ve kıskanç kimselerin şerrinden koruyarak olumsuz durumlar yaşamasına engel olur. Sorunlar ve sıkıntılar biterek daha başarılı zamanlar geçirilir.

Rüyada nas suresi okumak ya da dinlemek kötülüklerin şerrinden korunmak anlamına gelmektedir. Bu kimselerin işleri yolunda gider ve düşmanlarına karşı da galip gelirler. Başka bir rivayete göre ise nas suresi okuduğunu görmek rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşeceğine işaret eder. Düşmana karşı alınacak galibiyet, kötülüklerden korunma ya da uzak kalma anlamındadır.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Rüyada Vali Görmek Diyanet Yorum
Rüyada Nergis Görmek Diyanet Yorum
Rüyada Babasının Mezarını Görmek Diyanet Yorum
Rüyada Tanımadığın Birine Aşık Olmak Diyanet Yorum
Rüyada Birinin Kaza Yaptığını Görmek Diyanet Yorum
Paylaş:

Yorum Yap